691 355 773

tydzienjezusa@gmail.com

Tydzień Jezusa – dzień czwarty – wtorek

Dzisiaj odwiedziliśmy Misyjny Obóz Wędrowny, który rozbił się na terenie szkoły podstawowej w biednej dzielnicy Gdańska. To, co tam zobaczyliśmy i co usłyszeliśmy sprawiło, że serca mocno zabiły nam z radości.

Misyjny Obóz Wędrowny to zbieranina młodych ludzi z całej Polski, którzy na własny koszt przyjeżdżają w jedno miejsce, aby potem wspólnie wyruszyć do wiosek, miasteczek i miast, aby z odwagą i zaangażowaniem opowiadać i usługiwać mieszkańcom. Dzieją się tam rzeczy konkretne. Tak się dzieje już od 20 lat. Na czele obozu stoi pastor Jerzy Przeradowski z Kutna.

Przez wiele godzin na pobliskich ulicach młodzież zapraszała ludzi na popołudniowe spotkanie. Potem dziewczyny malowały dzieciom twarze. Dzieci dostały balony, więc im się nie nudziło. Potem w trakcie wielbienia dzieci tańczyły z flagami. Robiły to instynktownie i z wielką radością.

Jerzy Przeradowski, jak mało kto, rozumie mentalność i potrzeby emocjonalne Polaków. Umie do nich przemawiać. W jego głosie nie ma uniesienia czy egzaltacji. Mówi spokojnie, ciepło, z troską i autentyczną miłością do ludzi, którzy chętnie przychodzą do niego. Mówienie o miłości Boga i zbawieniu jest dla niego tak naturalne, że wszyscy przyjmują jego słowa jako dobrą nowinę.

Na pytanie o dolegliwości zdrowotne, aż 20 osób spośród 200 wyszło do przodu, aby się za nich modlono. Modliła się młodzież, która również robiła to w spokoju i z dużą troską. Na koniec młodzi ludzie wystawili poruszającą scenkę o odkupieniu człowieka przez Boga. Było to szalenie syte duchowo popołudnie.

Maciej Strzyżewski

1Day Four 2Day Four 3Day Four 4Day Four 5Day Four 6Day Four 7Day Four 8Day Four 9Day Four 10Day Four 11Day Four 12Day Four 13Day Four 14Day Four 15Day Four 16Day Four 17Day Four 18Day Four 19Day Four 20Day Four 21Day Four 22Day Four 23Day Four 24Day Four 25Day Four

http://jadlodajnia.org/2014/07/01/tydzien-jezusa-dzien-czwarty-wtorek/

Statystyki
  • 0
  • 28
  • 215 306